رفع موهای زائد توسط دستگاه دایود

رفع موهای زائد توسط دستگاه دایود

لیزر دایود چیست؟

لیزر دایود (رفع موهای زائد بدن توسط لیزر دستگاه دایود) از تکنولوژی نیمه رسانا بهره می گیرد. که نور را در دامنه مرئی مادون قرمز تولید می کند.در این روش پرتو نور در یک گستره باریک روی کروموفورهای مورد نظر در پوست تابانده می شود.طول موج لیزر دایود بلند می باشد و در مقایسه با دیگر دستگاه های لیزر مانند لیزر روبی و الکساندرایت در عمق بیشتری از پوست نفوذ کرده و بیشترین جذب ملانین را دارد.این ویژگی باعث شده که لیزر دایود جز بهترین روش های رفع موهای زائد بدن به شمار رود.و برای انواع مو و پوست و برای قسمت های مختلف بدن قابل به کارگیری می باشد.(رفع موهای زائد بدن توسط لیزر دستگاه دایود)

در این میان کلینیک لیزر مو دارای دستگاه های لیزر متنوع می باشد و متخصصین بسته به شرایط پزشکی و ژنتیکی افراد بهترین روش و دستگاه را که متناسب پوست و ظاهر اون افراد می باشد را انتخاب می کنند، تا بهترین نتیجه و اثربخشی حاصل شود.

لیزر دایود چگونه کار می‌کند؟

لیزر دایود یک روش نسبتا جدید برای رفع موهای زائد است که با در مقایسه با روش های دیگر روشی کاملا متفاوت محسوب می شود.دستگاه لیزر دایود از لحاظ شیوه تولید لیزر با دستگاه های دیگر فرق دارد .دستگاه لیزر دایود از دیود ها و نیمه هادی هایی تشکیل یافته که برای تولید منبع نور لیزر در کنار هم قرار گرفته اند.لیزر دایود در طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشد و طول موج لیزر با توجه به افراد مختلف و نیاز درمانی متفاوت می تواند متغیر باشد.تغییر طول موج با تغییر برخی پارامترها مانند جریان دیودها انجام می شود.این روش لیزر مو برای پوست های تیره هم به کار برده می شود .

لیزر موهای زائد با دستگاه دایود | هزینه , عوارض و مزایای لیزر دایود

لیزر موهای زائد با دستگاه دایود | هزینه , عوارض و مزایای لیزر دایود

تفاوت لیزر دایود با لیزر الکساندرایت

طول موج تولید شده توسط لیزر دایود به نسبت دستگاه الکساندرایت به عمق بیشتری از پوست نفوذ میکند. همین امر سبب شده تا در لیزر الکساندرایت طول موج بیشتر توسط رنگدانه های ریشه جذب شوند. از طرفی در لیزر دایود طول موج ها باعث ایجاد گرما در عمق پایین تر پوست شوند.

لیزرهای دایود موجود به صورت پالسی و با طول موج های ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر می باشند که به علت پالس یکنواخت ریسک کمتری نسبت به دستگاه الکساندرایت دارند.

لیزر دایود بر روی پوستهای تیره اثربخشی بیشتری دارد.

درد هنگام رفع موهای زائد با لیزر دایود

به دلیل نفوذ طول موج های لیزر دایود در عمق بیشتری از پوست، بیمار قطعا درد بیشتری را متحمل میشود. اما این مشکل در لیزرهای نسل جدید کمرنگ تر شده است. چراکه شیوه تابش در لیزرهای دایود نسل جدید متناوب است و تابش سریعتر از قبل صورت میگیرد. از طرفی در نسل های جدید از سیستم خنک کننده قوی تری استفاده شده است. این عوامل سبب شده تا مراجعه کنندگان کمترین درد را داشته باشند. این در حالیست که لیزر های الکس سرد موهای زائد را بدون درد رفع میکنند.

تفاوت تابش نور در لیزرهای دایود نسل جدید و قدیم

در لیزرهای دایود نسل قدیم تابش نور به صورت یک پالس انرژی به منظور سوختن ریشه مو به کار میرفت. این امر باعث احساس درد در بیمار میشد. اما در لیزر های نسل جدید تابش به صورت متناوب است. به این صورت که انرژی کل تقسیم شده و به صورت متناوب به پوست تابانده میشود. انرژی کمتر در هر تناوب و خنک شدن پوست توسط خنک کننده احتمال سوختگی و درد را در لیزر های نسل جدید کاهش داده است. این در حالیست که لیزر های الکس سرد احتمال سوختگی را تا نزدیک صفر کاهش داده است.

اقدامـــات قبــــل از لیزر دایود

 •  آرایش صورت قبل از لیزر پاک گردد.
 •  استحمام و نظافت شخصی رعایت شود.
 •  ناحیه ژل 3 روز قبل از انجام لیزر شیو شود.
 •  نواحی حساس (بیکینی) یکساعت قبل از لیزربا پماد بی حسی آغشته و با روکش نایلونی جهت تسریع بی حسی پوشانده شود.
 • پس از لیزر کردن موهای زائد چه اقداماتی باید انجام دارد؟

  ممکن است پوست بعد از عمل لیزر دچار کمی قرمزی شود که می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید .بعد از لیزر درمانی می توانید اقدام به اصلاح موهای خود کنید.تا چند روز بعد از لیزر در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید.و لباس های محافظ بپوشید.شما می توانید نتیجه دلخواه را بعد از چند هفته مشاهده کنید.

میزان اثربخشی لیزر و تعداد جلسات مورد نیاز

 میزان اثربخشی لیزر در هر فرد بنابر رنگ پوست، مو، جنس و ضخامت مو متفاوت است اما به طور میسانگین در جلسه ی اول شاهد تاثیر 5 الی 20 درصدی کاهش مو خواهیم بود و به مرور تا جلسه ی هفتم این کاهش به حدود 80 درصد میرسد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر ناحیه  و هر فرد متفاوت میباشد که پزشک معالج در این مورد به شما مشاوره می دهد.

لیزر دایود به چه افرادی پیشنهاد نمیشود

 • لیزر موجب تحریک و پخش تبخال و عفونت میشود بنابراین اگر تبخال فعال و یا زخمها و جوشهای عفونی دارید بهتر است پس از درمان آن برای لیزر مراجعه کنید.
 • افراد مبتلا به لوپوس و بیماریهای مشابه آن که حساسیت به نور دارند.
 • اگر آکوتان و یا داروهایی با ترکیب طلا استفاده میکنید همچنین در صورت مصرف ماینوکسیدیل لیزر به شما پیشنهاد نمیشود. زیرا میزان اثربخشی لیزر را کم میکند.
 • اگر سابقه کلوئید دارید، ممکن است به دنبال سوختگی یا زخمی که ممکن است لیزر ایجاد کند، پوستتان گوشت اضافه بیاورد.
 • اگر موهای کرکی و روشن دارید بهتر است از لیزر الکس سرد